Výzva ostravsko-opavského biskupa věřícím diecéze v souvislosti s šířením nákazy koronavirem.

Všichni společně máme povinnost usilovat o to, aby se šíření nákazy pokud možno co nejvíce zamezilo, nebo zpomalilo. Zároveň  ale máme jako křesťané i v této situaci povinnost být šiřiteli Kristovy lásky a naděje formou modlitby a účinné pomoci druhým.

• V případech, že budou z tohoto důvodu na některých místech nedělní bohoslužby zrušeny, uděluji věřícím dispens od účasti na nedělní bohoslužbě.
  • Mají-li dispenzovaní možnost, doporučuji, aby sledovali nedělní bohoslužby prostřednictvím sdělovacích prostředků zvláště Televize Noe a Radia Proglas, případně využili pro slavení eucharistie a svaté přijímání všední dny.
  • Obracím se na všechny své diecézany, abychom nesli tuto situaci současného života světa jednak ve svém odpovědném chování, ale také v modlitbě. Spoléhejme nejen na opatření lidské, ale na pomoc Boží a na ochranu nebeské Matky. Jak to bylo vlastní věřícím ve všech těžkých dobách. Můžeme se také připojit k modlitební výzvě papeže Františka a každý večer až do středy Svatého týdne se modlit ve 20:00 za ochranu a pomoc Panny Marie.

František Václav Lobkowicz, biskup ostravsko – opavský.                                11.3.2020

Informace pro následující neděli 15.3.2020 ve farnosti Palkovice

• Tuto neděli pro farníky mše sv. nebude! (Farníci mají sledovat přenos mše sv. na televizi Noe, nebo rádia Proglas) – časy bohoslužeb najdete na – cirkev.cz
  • Kostel však bude otevřený od 8,00 -10,00 h. pro krátkou modlitbu, pro příležitost ke sv. zpovědi a případně přijetí sv. přijímání. Musíme však zajistit návštěvnost kostela do 30 osob!!!
  • Úmysly (intence) mši svatých (zapsané) budou v daný den odsloužené bez účasti lidi.
  • Odpolední pobožnost křížové cesty + promítání se konat nebude !

Připojme se k těm, kteří se už začali spojovat každý večer ve 20 hodin v modlitbě za ukončení epidemie. Společná modlitba je nejsilnější zbraní, kterou máme. Mysleme na předky, kteří vyprosili ukončení moru a z vděčnosti pak stavěli mariánské sloupy a kostely. Každý podle svých možností se zapojme aspoň modlitbou Otče náš a Zdrávas Maria, či korunkou k Božímu milosrdenství nebo růžencem.

• Sledujte prosím farní stránky (farnost Palkovice), průběžně zde budu informovat a prosím, aby jste tyto informace sdělovali především starším osobám, kteří nemají přístup k internetu!!!
  • Pomáhejme si navzájem jak službou, tak modlitbou, tak povzbudivým slovem! Nepropadejme beznaději a panice – důvěřujme Bohu, že On má vše ve svých rukou!

Všechny vás moc zdravím, modlím se za vás všechny a všem žehnám! Váš farář P. Bronislav                                                                                                 13.3.2020

Televize Noe nabízí mše svaté každý den. S ohledem na aktuální situaci kolem šíření onemocnění COVID-19 a opatření, která tomu mají zabránit, se všechny bohoslužby konají v kapli ostravského studia Telepace: od pondělí do pátku vždy v poledne, v sobotu od 18.00 s texty nedělní liturgie a v neděli od 10.30. V pátek od 7.00 navíc stanice odvysílá také bohoslužbu, kterou bude papež slavit v kapli Domu sv. Marty.

V nabídce Radia Proglas jsou mše svaté řazeny v úterý, čtvrtek a pátek od 18.00 a přenášeny budou z brněnského studia Proglasu, pražského kostela Panny Marie Sněžné a kostela sv. Bartoloměje v Kravařích. Nedělní bohoslužba pak začíná v 9.00 a přenášena bude z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci. A vzhledem k aktuální situaci a k vládním opatřením proti šíření koronaviru přidává Proglas také další bohoslužbu: každou neděli ještě mimořádnou mši svatou od 19.30. Během týdne Proglas zve také k modlitbě růžence – v pondělí a ve středu od 18.00 a v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu od 22.30 – a ve středu a pátek od 15.10 i k modlitbě křížové cesty.